Büyü Etkileri

Büyü etkileri

Binlerce yıldır yapılmakta olunan ve günümüzde de yapılmaya devam edilen büyü işlemleri çok çeşitli haldedir. Hemen hemen her bir konuda, her bir istek doğrultusunda bir büyü türü yer almaktadır. Bu büyüleri en genel olarak iki ayrı kategoride ele alabiliriz: İyi niyetle yapılanlar ve kötü niyetle yapılanlar. Bu büyülerin anlaşılmasında da ektileri yardımcı olmaktadır. Eğer büyülerin etkileri olmasaydı o büyülerin hangi büyüler olduğu, neyi ifade ediyor oldukları alsa bilinemezdi. Dolayısıyla büyü etkileri bir büyünün anlaşılmasında en önemli faktörlerdendir. Bizler de bu yazımızda genel büyü ektilerinden sizlere bahsettik. İyi büyülerin etkileri ile kötü büyülerin etkilerini de detaylı olarak sizlere gösterdik.

Büyü Etkileri Nelerdir?

Büyü etkileri konusunda ilk olarak şunları söyleyelim: Bu etkiler sayesinde büyüler açığa çıkmaktadır. Ancak büyülerin ektileri sayesinde kişiler üzerlerinde büyü olup olmadığının fakrına varabilirler. Aksi bir durumda kişi hayatına büyü olduğunu bilmeden devam eder. En genel etkiler şunlardır:

  • Kişi büyü yapım esnasında büyük baş ağrıları, mide bulantıları, halsizlik, görme bozuklukları vs. hissetmektedir. Bu etkiler çoğunlukla büyü yapım işlemi bitene kadar ağır şekilde devam eder.
  • Büyü yapımı bittikten sonra ise kişi büyünün türüne bağlı olarak etkileri zaman içerisinde hissetmeye başlar. Örneğin bağlama büyüsü yapılmış ise birkaç hafta içinde kişi hiçbir sebep yok iken birden bire bir insana bağlı hale gelir.
  • Kişinin karakterinde büyük değişimler gözlemlenir. Örneğin kişi büyüden sonra sevecen kişiliğini tamamen yitirebilir. Aksi, sinirli, duygusuz bir insan haline gelebilir.
  • Çevresindeki inşalar kişideki değişimleri fark ederler ama kişi bunların bir türlü fakrına varamaz çünkü büyünün ektisi altındadır.

Büyü Türleri ve Etkileri

  • Eğer kişiye iyi niyet ile bir büyü yapılmış ise etkileri de iyi etkiler olacaktır. İyi niyetle yapılan büyüler arasında aşk büyüleri, şifa büyüleri, iş bulma için büyüler ya da para büyüleri yer almaktadır. Örneğin kişiye şifa büyüsü yapılmış ise kişi bir türlü geçmeyen hastalığından birden bire kurtulur. Örneğin kişiye para kazanma büyüsü yapılmış ise kişi hiç ummadığı yerlerden büyük paralara sahip olur. Böyle büyülerde olumlu etkiler olduğundan dolayı kişi büyünün farkında olsa dahi doğal olarak büyüyü bozdurmak istemez.
  • Kötü niyet ile yapılan büyülerde ise büyü etkileri tamamen kötüdür. Kişinin hayatını deyim yerindeyse mahveder. Kişi kendi kalını kullanamaz hale gelir, bir piyon gibidir. Hayatında sürekli olumsuzlar oluşur, çevresindekiler kişiden uzaklaşır. Kişi halüsinasyonlar görebilir. Bu tarz büyüler etkiler anlaşıldıktan hemen sonra ortadan kaldırılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Büyü Kitapları Nerede Bulunur başlıklı makalemizde büyü kitapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir