Büyü Yapmak Ne Anlama Gelir

Yazımızda sizlere büyü yapmak ne anlama gelir sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız. Ancak bu cevabı verir iken önceden sizlere vermemiz gereken bazı temel bilgiler olduğunu söylemek isteriz. Öncelikle büyünün ne olduğunu bilmek bu noktada son derece önemlidir. Büyü yapmanın kendine özgü dinamiğini anlamak ve yapısına vakıf olmak yıllar süren çalışmalar sonucu mümkün olabilen zorlu bir süreç olarak kendini göstermektedir. Bu neden ile büyü yapmayı düşünüyor iseniz bu düşüncenizden kendinizi sıyırmanız gerekmektedir. Büyü yapmak kesinlikle kolay bir işlem değildir. Aksine oldukça zorlu bir süreç olarak kendini göstermektedir. Bu neden ile işinde hakim ve bilgili kişilere danışarak yaptırmak istediğiniz büyüyü yaptırmalı ve kendinizi bu süreç içinde aktif bir konuma getirmemelisiniz.

Büyü nedir

Büyü denen şey aslında tamamen insanların ihtiyaç, istek ve arzuları çerçevesinde şekillenen bazı talepleri karşılamak ya da hayatta gerçekleştirmek amacı ile yapılan, kendi içerisinde belirli bir düzene sahip ve bu düzen içerisinde kendi dinamiğini oluşturan metafiziksel yani doğa üstü uygulamalardır. Bizler bu uygulamaları hepimiz gerçekleştirebilecek kapasiteye sahip değilizdir. Bu doğa üstü işlemler her insanın duyularına açık değildir. Bizler bu metafiziksel alana giriş yapamayız. Bu neden ile büyü yapımı ile ilgili olan neredeyse tüm girişimlerimiz başarısız sayılabilecek hatta bazı noktalarda kendimize zarar verebilecek durumlara bile bizleri getirebilmektedir.

Bu işlemlerin kendi içerisinde bir ahengi vardır ve bu ahengi yakalamak için alanlarında uzman olan medyumlar çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Her insan ve her istek için aynı yöntem tabi ki de uygulanamaz. Bu neden ile yapılan büyü tamamen size özel bir hale bürünmüş olur. Bu noktada bilinmesi gereken sadece kişiye özel bu yöntemler değildir. Çünkü bu yöntemler bilinemez zaman içerisinde ancak öğrenilerek pratiğe dökülebilen bir bilgi yığını halinde uzman medyumların bazen senelerini almaktadır. Bu neden ile büyü yapmak ne anlama gelir sorusunu cevaplandırmak oldukça zordur. Çünkü uzman medyumlar seneler boyu süren uğraşlar sonucunda bizlerin dertlerine deva olmayı amaçlayan bir uygulamalar bütünü olarak bu konuyu ele almaktadır.

Büyü yapmak ne anlama gelir

Büyü yapmak bir kişinin isteği, ihtiyacı ya da arzusuna karşılık olarak çeşitli materyal ve yöntemlerin birleşmesi ile uzman bir medyum aracılı ile gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bu uygulamanın ana amacı kişinin ihtiyaç, istek ve arzularına karşılık verebilmek bunları gerçekleştirebilmektir. Büyü yapmak ne anlama gelir sorusunun cevabı da tam olarak budur. Ancak şunu unutmamalıyız ki büyü alanının bilgisi asla kolayca öğrenilmez.

 

Bir önceki yazımız olan Süryani Büyüsü başlıklı makalemizde süryani, süryani büyüsü ve süryanilerin büyüsü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir